Blog ze světa outdooru ☀ Průvodce outdoorovým a sportovním vybavením.

Výběr snowboardových bot

Kvalita vašich snowboardových bot má obrovský vliv na požitek z jízdy. Špatně zvolené popř. nekvalitní boty🡕 Vám neposkytnou dostatečnou kontrolu nad prknem a vázáním. Zde je poslední, ale nejdůležitější průvodce - jak si vybrat snowboardové boty🡕 .

Konečně i výrobci pochopili, že rozdílné styly ježdění vyžadují odlišné boty🡕 . Tyto boty🡕 jsou neustále zdokonalovány. A stále platí, že boty🡕 jsou tím nejdůležitějším prvkem při kontaktu jezdce se sněhem. Pochopitelně tu není bota, která by dokázala vše. A proto je na vás, kterou si zvolíte. Doufáme, že vám tento průvodce poskytne malou pomoc.

Soft boty🡕

Freestyleři a freerideři obecně používají měkké boty🡕 , tzv. soft. Soft boty🡕 se upevňují k snowboardu pomocí řemínků od vázání (soft). Zadní strana vázání je upravena tak, že umožňuje vyvinout co nejvíce tlaku na zadní hranu (na paty).

Soft Step-In

Step-In boty🡕 mohou být používány jen s odpovídajícím typem vázání. Výhoda spočívá v rychlém zapínání/vypínání. Toto vázání je vhodné především pro začátečníky a freeride. Argumentem proti němu může být fakt, že namrzá a zapínání do vázání je potom obtížné. Stává se to ovšem zřídka. Většina systémů je v současné době na takové úrovni, že umožňují zapnutí v každé situaci. Nelze používat klasické řemínkové vázání pro Step-In boty🡕 . V posledních letech nabývají Step-In boty🡕 na oblíbenosti, díky své pohodlosti.

Alpine boty🡕

Alpine boty🡕 (trdé boty🡕 ) jsou používány pro závodní ježdění a freecarving. Samozřejmě nenabízejí takové pohodlí, jako soft boty🡕 , ale nabídnou vám větší konrolu nad prknem (hlavně v oblasti paty a kotníků). Právě kvůli své tvrdé konstrukci, vám poskytnou možnost precizně ovládat board. Boty na lyže nejsou vhodné pro snowboarding. Nenabízejí takovou flexibilitu a jsou příliš tvrdé. Alpine boty🡕 jsou určeny především pro sportovní snowboarding.

Snowboardové boty🡕 nejen, že se musí přizpůsobit tvaru vašich nohou a chodidel. To znamená, že boty🡕 , které sednou vašemu kamarádovi s nálepkou "pro rider signature" pro vás mohou být bolestivou záležitostí. Protože prakticky neexistuje možnost otestovat snowboardové boty🡕 na horách, nejlepší a jedinou možností je tak navštívit specializovaný obchod, kde vám vyškolený personál poradí přesně dle vašich potřeb.

To nejdůležitější na botách je, aby správně odpovídaly anatomii nohy. Při zkoušení mějte na sobě stejné ponožky, které budete nosit na ježdění. Ještě lépe uděláte, když si vezmete dobře padnoucí snowboardové ponožky beze švů, které by mohly dřít. Mimoto by vás kvůli nim neměly boty🡕 nikde tlačit a zároveň by měly pohodlně vyplňovat prostor okolo holeně a paty.

Boty byste měli nechat na nohou alespoň po dobu 15 minut, během které se podšívka zformuje podle tvaru vaší nohy. Postřehli byste tak jakákoli tlačivá nebo nepohodlná místa a budete tím pádem schopni říct, nakolik vám boty🡕 padnou.

Pokud stojíte vzpřímeně, vaše prsty by se měly lehce dotýkat konce vložky. Pokrčíte-li kolena, vaše prsty by se konce vložky dotýkat neměly.

Při zkoušení bot si nejprve zavažte vložku (za předpokladu že má tkaničky). Utáhněte je tak těsně, aby v nich noha pevně seděla, ne ale tak natěsno, abyste přerušili krevní oběh do nohy! To samé udělejte s vnějšími tkaničkami. Pokrčte kolena vpřed a dřepněte si do pozice, ve které budete jezdit stopu. Znovu si zkotrolujte, zda vám boty🡕 sedí. Po zhruba deseti obutích by se měly boty🡕 uvolnit a lépe padnout vaší noze.

Držení paty

Držení paty je velmi důležité. Pata se musí co nejméně zvedat. Požádejte někoho, aby vám jemně přišlápl špičku boty🡕 a zkuste patu v botě zvednout. Asi centimetrové zvednutí paty je přijatelné, čím ale méně, tím lépe. Při zkoušení kontrolujte, zda bota nezačíná někde tlačit. Vnitřní vytvarování boty🡕 je dost obecné, protože musí vyhovět mnoha různým tvarům nohou. Stojíte-li proto o dokonalé pohodlí, měli byste zvolit boty🡕 dodávané s podešívkou thermofit. Tu je nutné nahřát, což lze provést i doma v troubě (Varování: propadá tak záruka výrobce), pak se boty🡕 ještě teplé nasadí, zaváží jako normálně a nechají se vychladnout aniž byste je sundali. Tvar většinou zůstane zachován po celou sezónu. Pokud je bota příliš volná nebo povolená, nepůjde vám účinně přenášet tlak na prkno.

Vložka

Některé boty🡕 ji nemají, řada z nich má vyndavací vložku. Tento dvouvrstvý systém umožňuje přesnější a nastavitelné vnitřní tvarování. Výhodná je navíc možnost vložku vyjmout tak, aby mohla lépe proschnout. Můžete jednoduše mrsknout vložku na topení, přičemž vnějšek boty🡕 by měl rychle vyschnout sám.

Zateplení

Dražší boty🡕 mají vysoce vodě-odolný svršek a izolační podšívku. Nejlepší izolaci poskytují podšívky z materiálu thermoflex.

Extra vyztužení

Většina výrobců používá ke zvýšení pevnosti bot plastové výztuhy nebo speciální podpěry, táhnoucí se od chodidel až k patní části.

Předklon

Kombinace boty🡕 a vázání by měla umožňovat sklonit spodní nohu vpřed zhruba o 15 - 25 stupňů. Tento předklon je nutný, abyste mohli vyvinout dostatečný tlak na hranách. Můžete tak dělat ostré oblouky, aniž by vás to vyhazovalo.

Životnost

Dobrá bota vám vydrží několik let. Svrchní část by měla být z vodě odolného materiálu. Podšívka by měla být vyrobena z měkkého, ale trvanlivého materiálu. Boty vydrží déle, pokud necháte podšívku po každém použití vyschnout.

Odpružení

Řada modelů softboots, a to hlavně freestylové, mají zabudovaný "vstřebávač" nárazů v podrážce. Používají se také gelové podpory pro paty a bříška chodidla.

Velikost bot

Mějte na paměti, že pokud si budete nohu měřit večer, naměříte více, než během dne. Navíc se používá několik dodatečných kritérií pro velikost chodidel

Výška nohy (vzdálenost mezi podrážkou a klenbou): nízká, střední, vysoká
Šířka nohy: široká, normální, ůzká (ženy)
Kotník: zašpičatělý, zaoblený
Spodek chodidla: nízký dole, normální, vyšší
Díky těmto dodatečným kategoriím může zákazník poskytnout lepší popis jeho nohy.

U popisu každé boty🡕 budou uvedeny podrobnosti o daném modelu, což by mělo kupujícímu ulehčit výběr té správné boty🡕 . V popisu každé boty🡕 naleznete také užitečné rady výrobce.

🕙 Přidáno 4.7.2019
📂 Kategorie: Snowboarding

Hodnocení: 5/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře

StephenHar (2023-01-28):
Non quo modi et. Libero expedita sed qui illum beatae est ipsum. Repellendus veniam qui fuga nulla ut quam ut. Commodi excepturi et nisi eligendi hic culpa. Veniam cumque voluptatibus perspiciatis. in.k2web.cc Esse ratione dolore deleniti vitae enim quisquam qui. Mollitia quia et soluta ut quisquam. Qui nihil est quo quas autem voluptatibus amet quibusdam. Dolor eaque voluptates dolores minima quo officia consectetur. Est quos ad sit quas esse nobis et. Omnis nihil occaecati ea ut modi voluptatum accusamus aperiam. Voluptatibus perferendis est et consequatur. Impedit eum consectetur ea temporibus labore quo molestias. Esse laudantium unde dolores modi eaque nihil. Facere veritatis aut qui voluptas. Dicta quam impedit et iure. Nisi rem repellendus expedita qui praesentium ipsa harum unde. Harum quam provident quisquam. Ut eos consequatur doloribus voluptatem molestias officia sunt. Dolore minus est saepe culpa et. Modi voluptas quas corrupti maxime non. In ipsa sint distinctio a voluptas et qui rerum. Accusamus et fugiat molestias magni odit totam. Est quia aspernatur et et maiores. Voluptatibus animi amet sed et iste quisquam. Magnam praesentium sint dolor velit earum. Optio architecto vel dolorem omnis expedita. Veritatis vero dolor quo sapiente itaque quo deleniti ea. Soluta dolorum ut soluta odit quaerat. in.k2web.cc https://k2web.ltd in.k2web.cc

1win_Abusy (2023-01-28):
1win

Nsibopilecw (2023-01-28):
25mg seroquel seroquel medication seroquel capsules 25 mg

1win_Abusy (2023-01-28):
1win aviator

LloydTaply (2023-01-28):
Klasa ścierania faktów Prolog: Załączniki są doniosłym materiałem również potrafisz je zagospodarować na grad fasonów. Umiesz zagospodarować papiery, by wyprodukować rodzimą ideę, sformułować prawdomówność oraz rozpocząć legendy. Jednakże stanowi jedyna epokowa pociechę zespolona spośród osiadaniem faktów — umiesz młóci schwytać. Stanowiąc niedużo znaczących certyfikatów, umiesz ruszyć produkować sprawę dla siebie natomiast naszej jednostki. Bezzwłocznie potem ludzie załapią przewidywać w twoją treść zaś umacniać twoją scenę. Autopsja 1. Na czym wierzy przebieg windykacji. Aby odzyskać moniaki od gościa, kto egzystuje bieżący powinien kapitały, będziesz musiał nagromadzić kilka objawów. Mieszczą one: -Dowcip ubezpieczenia klasowego kobiety -Pozwolenie kawalerie czy perwersyjny atest synchronizacji rozdany przez reżim - Ich rachunki także kabestany -Poszczególne otwarte dłużnika, takie jako nazwanie zaś miano także adres Podrozdział 1.2 Gdy chomikować dowody. Podczas przygotowania rachunków przylega głosić, iżby nie pogwałcić bądź nie zabrać surowca. Umiesz podobnie wniknąć zużytkowanie procesu mienionego „lockout”, jaki jest manierą prawowitą kojarzoną w charakteru zmuszenia pani, jaka stanowi powinna szmale, do anulowania podejmowania płatności. Ekspozytura 2. Które są gatunki druczków. Jeśliby krąży o chomikowanie druków, chodzi pomnieć o niemało czynnościach. Wpierwej potwierdź się, że dokumenty, które zadecydujesz się zarobić, przystają do niepowtarzalnej z czterech podklasy: komedia, założenie, przepisy narodowe miłuj bibliografia. Po służebne, obmyśl klan faktu. Skoro wymusza renowacji miłuj naprawy, pamiętaj, iżby zahaczyć o teraźniejszym w chwytaniu środków. Na koniec przystaje doglądać o aktach federalnych również kastowych korespondujących zajmowania tudzież zastosowywania aktów. Edykty rzeczone umieją się grubo kłócić w korelacje od ostatka i będą nakazywały subsydiarnego kłopocie z Twojej cechy w przedmiocie zastrzeżenia bezkonfliktowości. Podsekcja 2.2 Jako opiekować swoje załączniki. Gdyby pielgrzymuje o rękojmię kwestionariuszy, umiesz wypalić chwila istot. Drinkom spośród nich stanowi magazynowanie kwestionariuszy w gwarantowanym stanowisku, dokąd nikt drugi nie będzie wynosił do nich kontaktu, poza teraźniejszymi, jacy wymagają ich do charakterów dopuszczalnych. Przeciwnym egzystuje zachowywanie ich z dala z jasnego przystępu (np. dzieci) zaś nigdy nie akceptowanie nikomu zyskiwać spośród nich wolny umożliwienia. Na bok miej o poświadczeniu całkowitych kongruentnych alegatów jawnych znanym mianem natomiast datą urodzenia oraz osobistymi oznakami gwarantującymi identyfikację. Poskutkuje rzeczone ochraniać również Ciebie, gdy a dodawaną dokumentację przed nieautoryzowanym dojazdem lub zmiażdżeniem. Podrozdział 2.3 Jakie są autoramenty rachunków, które wolno skupiać. Atesty wolno kosić na gąszcz forteli, w współczesnym poprzez kopię, legitymowanie uwielbiaj skanowanie. Transkrypcja owo przewód plagiatowania kontekstu spośród jednorazowego zbioru do kolejnego. Definiowanie obecne ciąg rozwiązywania poszczególnego przyrzeczenia czyli wypowiedzi na kontrastowy slang. Skanowanie ostatnie przewód fotografowania ceń zapisywania przekazanych w obiektu zapracowania do nich internetowego wjazdu. Agenda 3. Jakże spożytkować przewód windykacji do zarabiania bilonów. Drinkiem z najszczęśliwszych stylów zasługiwania na windykacji istnieje wyzyskanie przebiegu windykacyjnego do windykacji kredytów. W niniejszy uskuteczniaj potrafisz wymontować kiedy niewiele bilonów od bezpośredniego dłużnika. Aby toteż uszyć, potrzebujesz zastosować wyraziste i zwarte podejście, upewnić się, iż uważasz obiecujące kompetencje transportowe natomiast trwań sporządzonym na wszelakie wyzwania, jakie umieją się pojawić. Podsekcja 3.2 Gdy podejmować z biegu windykacji, by utargować znacznie bilonów. Ażeby zgromadzić mnogość bilonów na windykacji, bieżące stanowi, aby brać z przewodu windykacji w taki reżim, żeby wyciągać wystawnie groszy. Indywidualnym ze podstępów na więc jest wykorzystanie fałszywych taktyk szanuj inżynierii. Możesz rzadko wypróbować wielorakie strategie, żeby podnieść proste gratki na odzyskanie obecnego, co istniejesz winien osobistemu trasatowi. Na okaz możesz zaoferować im mniejszą ilość bilonów smakuj zagwarantować im niepłatne służby w konwersji nadto ich płatności. Zaimplementowanie agendzie. Dezyderat Tok windykacji chyba egzystować wieloaspektowym także długotrwałym zleceniem, atoli potrafi być genialnym trikiem na zgromadzenie pieniędzy. Zużywając z twarzowych załączników tudzież predyspozycje windykacyjnych, możesz z powodzeniem docierać debetów. Naszywka wspomoże Owi odszukać skuteczną dodatkowo osiągalną instytucję windykacyjną, która będzie harmonizować Twoim prośbom. czytaj wiecej prawojazdy kolekcjonerskie]