Blog ze světa outdooru ☀ Průvodce outdoorovým a sportovním vybavením.

Výběr snowboardových bot

Kvalita vašich snowboardových bot má obrovský vliv na požitek z jízdy. Špatně zvolené popř. nekvalitní boty🡕 Vám neposkytnou dostatečnou kontrolu nad prknem a vázáním. Zde je poslední, ale nejdůležitější průvodce - jak si vybrat snowboardové boty🡕 .

Konečně i výrobci pochopili, že rozdílné styly ježdění vyžadují odlišné boty🡕 . Tyto boty🡕 jsou neustále zdokonalovány. A stále platí, že boty🡕 jsou tím nejdůležitějším prvkem při kontaktu jezdce se sněhem. Pochopitelně tu není bota, která by dokázala vše. A proto je na vás, kterou si zvolíte. Doufáme, že vám tento průvodce poskytne malou pomoc.

Soft boty🡕

Freestyleři a freerideři obecně používají měkké boty🡕 , tzv. soft. Soft boty🡕 se upevňují k snowboardu pomocí řemínků od vázání (soft). Zadní strana vázání je upravena tak, že umožňuje vyvinout co nejvíce tlaku na zadní hranu (na paty).

Soft Step-In

Step-In boty🡕 mohou být používány jen s odpovídajícím typem vázání. Výhoda spočívá v rychlém zapínání/vypínání. Toto vázání je vhodné především pro začátečníky a freeride. Argumentem proti němu může být fakt, že namrzá a zapínání do vázání je potom obtížné. Stává se to ovšem zřídka. Většina systémů je v současné době na takové úrovni, že umožňují zapnutí v každé situaci. Nelze používat klasické řemínkové vázání pro Step-In boty🡕 . V posledních letech nabývají Step-In boty🡕 na oblíbenosti, díky své pohodlosti.

Alpine boty🡕

Alpine boty🡕 (trdé boty🡕 ) jsou používány pro závodní ježdění a freecarving. Samozřejmě nenabízejí takové pohodlí, jako soft boty🡕 , ale nabídnou vám větší konrolu nad prknem (hlavně v oblasti paty a kotníků). Právě kvůli své tvrdé konstrukci, vám poskytnou možnost precizně ovládat board. Boty na lyže nejsou vhodné pro snowboarding. Nenabízejí takovou flexibilitu a jsou příliš tvrdé. Alpine boty🡕 jsou určeny především pro sportovní snowboarding.

Snowboardové boty🡕 nejen, že se musí přizpůsobit tvaru vašich nohou a chodidel. To znamená, že boty🡕 , které sednou vašemu kamarádovi s nálepkou "pro rider signature" pro vás mohou být bolestivou záležitostí. Protože prakticky neexistuje možnost otestovat snowboardové boty🡕 na horách, nejlepší a jedinou možností je tak navštívit specializovaný obchod, kde vám vyškolený personál poradí přesně dle vašich potřeb.

To nejdůležitější na botách je, aby správně odpovídaly anatomii nohy. Při zkoušení mějte na sobě stejné ponožky, které budete nosit na ježdění. Ještě lépe uděláte, když si vezmete dobře padnoucí snowboardové ponožky beze švů, které by mohly dřít. Mimoto by vás kvůli nim neměly boty🡕 nikde tlačit a zároveň by měly pohodlně vyplňovat prostor okolo holeně a paty.

Boty byste měli nechat na nohou alespoň po dobu 15 minut, během které se podšívka zformuje podle tvaru vaší nohy. Postřehli byste tak jakákoli tlačivá nebo nepohodlná místa a budete tím pádem schopni říct, nakolik vám boty🡕 padnou.

Pokud stojíte vzpřímeně, vaše prsty by se měly lehce dotýkat konce vložky. Pokrčíte-li kolena, vaše prsty by se konce vložky dotýkat neměly.

Při zkoušení bot si nejprve zavažte vložku (za předpokladu že má tkaničky). Utáhněte je tak těsně, aby v nich noha pevně seděla, ne ale tak natěsno, abyste přerušili krevní oběh do nohy! To samé udělejte s vnějšími tkaničkami. Pokrčte kolena vpřed a dřepněte si do pozice, ve které budete jezdit stopu. Znovu si zkotrolujte, zda vám boty🡕 sedí. Po zhruba deseti obutích by se měly boty🡕 uvolnit a lépe padnout vaší noze.

Držení paty

Držení paty je velmi důležité. Pata se musí co nejméně zvedat. Požádejte někoho, aby vám jemně přišlápl špičku boty🡕 a zkuste patu v botě zvednout. Asi centimetrové zvednutí paty je přijatelné, čím ale méně, tím lépe. Při zkoušení kontrolujte, zda bota nezačíná někde tlačit. Vnitřní vytvarování boty🡕 je dost obecné, protože musí vyhovět mnoha různým tvarům nohou. Stojíte-li proto o dokonalé pohodlí, měli byste zvolit boty🡕 dodávané s podešívkou thermofit. Tu je nutné nahřát, což lze provést i doma v troubě (Varování: propadá tak záruka výrobce), pak se boty🡕 ještě teplé nasadí, zaváží jako normálně a nechají se vychladnout aniž byste je sundali. Tvar většinou zůstane zachován po celou sezónu. Pokud je bota příliš volná nebo povolená, nepůjde vám účinně přenášet tlak na prkno.

Vložka

Některé boty🡕 ji nemají, řada z nich má vyndavací vložku. Tento dvouvrstvý systém umožňuje přesnější a nastavitelné vnitřní tvarování. Výhodná je navíc možnost vložku vyjmout tak, aby mohla lépe proschnout. Můžete jednoduše mrsknout vložku na topení, přičemž vnějšek boty🡕 by měl rychle vyschnout sám.

Zateplení

Dražší boty🡕 mají vysoce vodě-odolný svršek a izolační podšívku. Nejlepší izolaci poskytují podšívky z materiálu thermoflex.

Extra vyztužení

Většina výrobců používá ke zvýšení pevnosti bot plastové výztuhy nebo speciální podpěry, táhnoucí se od chodidel až k patní části.

Předklon

Kombinace boty🡕 a vázání by měla umožňovat sklonit spodní nohu vpřed zhruba o 15 - 25 stupňů. Tento předklon je nutný, abyste mohli vyvinout dostatečný tlak na hranách. Můžete tak dělat ostré oblouky, aniž by vás to vyhazovalo.

Životnost

Dobrá bota vám vydrží několik let. Svrchní část by měla být z vodě odolného materiálu. Podšívka by měla být vyrobena z měkkého, ale trvanlivého materiálu. Boty vydrží déle, pokud necháte podšívku po každém použití vyschnout.

Odpružení

Řada modelů softboots, a to hlavně freestylové, mají zabudovaný "vstřebávač" nárazů v podrážce. Používají se také gelové podpory pro paty a bříška chodidla.

Velikost bot

Mějte na paměti, že pokud si budete nohu měřit večer, naměříte více, než během dne. Navíc se používá několik dodatečných kritérií pro velikost chodidel

Výška nohy (vzdálenost mezi podrážkou a klenbou): nízká, střední, vysoká
Šířka nohy: široká, normální, ůzká (ženy)
Kotník: zašpičatělý, zaoblený
Spodek chodidla: nízký dole, normální, vyšší
Díky těmto dodatečným kategoriím může zákazník poskytnout lepší popis jeho nohy.

U popisu každé boty🡕 budou uvedeny podrobnosti o daném modelu, což by mělo kupujícímu ulehčit výběr té správné boty🡕 . V popisu každé boty🡕 naleznete také užitečné rady výrobce.

🕙 Přidáno 4.7.2019
📂 Kategorie: Snowboarding

Hodnocení: 5/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře

DivigniDet (2022-09-26):
Click “Random” to attach instantly with a random reside lady for cam to cam video chat. Thousands of free intercourse cam fashions performing live on their webcam in numerous classes. Merrill is charged with seven counts of possession of depictions of a minor engaged in sexually specific conduct within the first degree and one depend of possession of depictions of a minor engaged in sexually express conduct within the second degree. Swogger was arrested in fall 2020 and charged with first-degree dealing in depictions of a minor engaged in sexually express conduct, as nicely as first- and second-degree possession of depictions of a minor engaged in sexually explicit conduct. milfpornbest.xyz pornlinkbest.xyz svetaporn.xyz chankiporn.xyz bizziporn.xyz

Richarddax (2022-09-26):
трансфер новосибирск шерегеш цена

Randyequiz (2022-09-26):
1 песок цены 2 куплю шифер В случае, если земельный участок для размещения объектов федерального значения, объектов регионального значения, объектов местного значения, не указанных в настоящей статьи, образуется из земель или земельных участков, которые находятся в государственной или муниципальной собственности и которые не обременены правами третьих лиц, за исключением сервитута, публичного сервитута, подготовка проектной документации, рабочей документации для размещения указанных объектов капитального строительства до образования такого земельного участка в соответствии с земельным законодательством осуществляется на основании утвержденной документации по планировке территории, принятого в случае, предусмотренном настоящей статьи, решения о подготовке документации по планировке территории и (или) выданного в соответствии с настоящего Кодекса градостроительного плана земельного участка Песок Купить — М75 и M100 — для возведения стен малоэтажных зданий (до 3 этажей)— M125 и выше — для возведения стен многоэтажных зданий— M150 и выше — для укладки в землю (фундамент, цоколь)— М200-М300 — для возведения фундаментов высотных зданий цена цемент Каменные искусственные материалыВ данную группу строительных материалов входят:— кирпич— камни керамические для облицовки— силикатный камень— бетонные плиты— бетонные блоки мешок цемента На прочность бетона влияет ряд факторов: активность цемента, содержание цемента, отношение воды к цементу по массе (В/Ц), качество заполнителей, качество перемешивания и степень уплотнения, возраст и условия твердения бетона, повторное вибрирование строительные смеси Непрочные участки поверхности под устройство наливных полов должны быть удалены, основание должно быть зачищено механическим способом - фрезеровкой, шлифованием, и тщательно обеспылено промышленным пылесосом песок купить москва Сколы, раковины и трещины в основании должны быть восстановлены с помощью ремонтных составов щебень цены По материалу:— из обычного и легкого бетона (в качестве заполнителя используются легкие материалы, крупнопористые бетоны и т куплю цемент д шифер цены )— силикатные автоклавные камни (известково-песчаные шифер цена известково-глиняные, известково-шлаковые и т смеси купить п куплю песок с доставкой )— гипсобетонные камни цена щебень По строению:— сплошные— пустотелые (объем пустот не менее 15%)— многослойные (состоят из несущего, теплоизоляционного и облицовочного слоя) цена щебень

Josephren (2022-09-26):
Сделать отверстие можно при помощи лобзика и специальной струны для него Заказать Окна Плитка размечается, в ней делается отверстие, в которое вставляется струна для ручного лобзика или пилка по плитке электролобзика Окна Пластиковые Недорого Делается отверстие по контуру Купить Дпк Оно получится ровным и аккуратным Дешевые Окна Пластиковые Это дешевая разновидность резака для керамической плитки Окна Его цена от 190 до 350 рублей Террасная Доска Дпк Покупка рациональна только для резки в домашних условиях, при небольшом объеме Компании Окна Пластиковые Облицовочный материал должен быть тонким Ламинат Оби Технология нарезки следующая: если кухонная мебель и техника стоят на керамической плитке, то можно не опасаться, что на полу появятся вмятины от ножек — керамику таким образом продавить нельз Перед тем как приступить к укладке плитки, необходимо ознакомиться с ее размерами и характеристиками При выборе дизайна ванной комнаты и для установки кухонного фартука появляется необходимость выбирать не только цвет отделочного материала, но и его габариты Ламинат Пол Для того чтоб выбрать план раскладки нужно знать размер плитки Пластиковые Окна На Заказ Для оформления стен изготовление керамической плитки проходит в нескольких формах: квадратной и прямоугольной Пластиковых Окнах Расположение прямоугольной может быть как горизонтально, так и вертикально Цена На Плитку Для Ванной Визуальный эффект получается разным Ванная Комната Плитка Плитка, которая выложена по вертикали, визуально делает комнату выше, а если выложить по горизонтали комната будет казаться шире Продажа Пластиковых Окон Клинкерная плитка - это плитка, изготовленная с использованием сланцевой глины, с особо плотной основой, произведенная методом экструзии (продавливание через специальную форму) Пластиковые Окна Москва Установка Она представлена 2-мя типами: глазурованной и неглазурованной Компании Пластиковые Окна Клинкер проходит термическую обработку, поэтому он очень морозо- и износостоек, устойчив к воздействию агрессивных сред, не впитывает воду и легко моется Цена На Плитку Для Ванной Метод экструзии дает возможность изготавливать в Оби клинкерную плитку любой геометрической формы Пластиковые Окна Дёшево Требования к напольной плитке для кухни традиционно очень высоки, и в первую очередь это касается ее дизайна Окнами Пвх В этом фото обзоре вы найдете для себя интересные идеи, сочетания цветов Керамогранит Где Купить Мы постарались подобрать реальные фото из реальных интерьеров квартир Плитка Для Ванных Также читайте Окнами