Blog ze světa outdooru ☀ Průvodce outdoorovým a sportovním vybavením.

Výběr batohu pro ženy

Batohy navržené speciálně pro ženy jsou přizpůsobené jemným fyziologickým rozdílům, které jsou mezi muži a ženami zcela jasně patrné. Jedná se především o kratší torzo a útlejší ramena, důležité jsou rovněž rozdíly v oblasti ňader a boků.

Ramenní popruhy

Řada žen potřebuje ramenní popruhy umístěné blíže k sobě, než je tomu u batoh🡕 ů pro muže. Popruhy, které jsou příliš daleko od sebe, často sklouzávají z ramen a znepříjemňují nošení batohu🡕 . Stažení bederního popruhu může zdánlivě pomoci, ale pokud je popruh utažen příliš natěsno, stává se nošení nepohodlným.

Vycpávky na normálním ramenním popruhu bývají pro ženy příliš široké, rovné a dlouhé. To může způsobit pálení v podpaždí a omezovat pohyb hrudníku. Většina velkých firem proto prodává batohy🡕 s vyměnitelnými ramenními popruhy. Dívejte se po užších a kratších popruzích s vidlicovým spojením, které poskytnou větší komfort pro dámský hrudník.

Bederní popruhy

Standardní bederní pásy ne vždy odpovídají křivce dámských boků. To může způsobit zařezávání spodního okraje, zatímco okraj horní nesedí, jak by měl, anebo nespočívá na bocích vůbec. Povolením bederního pásu dosáhnete většího pohodlí, a váha batohu🡕 se přenese na ramena. Pro pohodlné nošení nákladu by měl bederní pás volně přepásat kyčle a díky svému zakřivení by se měl vyhnout místům, kde by mohlo docházet k zařezávání. "Dámské batohy🡕 ” mají především bederní pás umístěný výš než mužské.

Délka torza

Výběr správné délky batohu🡕 je nesmírně důležitý. Pokud je batoh🡕 příliš dlouhý nebo krátký, může bederní pás dosedat na nesprávné místo, hlavní tíhu zátěže poté nesou ramenní popruhy, které jsou tím namáhány a může dojít k jejich rychlému poškození. Především však bude všechna váha spočívat na ramenou, což bude ženu zbytečně vyčerpávat. Kvůli nesprávné délce batohu🡕 se také může vytvořit mezera mezi zády a bederním pásem a způsobit jeho vyboulení na nesprávných místech, což na pohodlí jistě nepřidává.

Příliš velký batoh🡕 rovněž může vést ke ztrátě rovnováhy v terénu a v krajním případě způsobit úraz. Vybírejte si vždy batohy🡕 odpovídající vaší výšce, tzn. batoh🡕 by neměl přesahovat hlavu o více jak 12 cm a jeho váha by měla odpovídat fyzické kondici ženy, která jej nosí.

Velký sortiment batoh🡕 ů naleznete také v internetovém obchodě Armik.cz.

🕙 Přidáno 14.6.2019
📂 Kategorie: Outdoor

Hodnocení: 5/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře