Blog ze světa outdooru ☀ Průvodce outdoorovým a sportovním vybavením.

Recenze stanu Coleman Kobuk Valley 3

Stan je zajisté klíčovou součástí výbavy při kempování. Pokud vyberete ten správný, může vám vydržet mnoho dlouhých let. V letošním roce začala taková malá revoluce v oblasti stan🡕 ů. Velmi populární se staly stany🡕 se zatemněnou ložnicí, která přináší hned několik výhod. Prvně jsme tuto novinku spatřili u značky Coleman, avšak velmi brzy na ní navázala i konkurence. My jsme vyzkoušeli stan🡕 Coleman Kobuk Valley 3.

Coleman Drak Room Tents je unikátní řada produktů, které nabízejí speciálně zatemněné ložnice. Právě brzké ranní světlo je důvodem, proč je spánek lidí ve stan🡕 ech tak neklidný. Zatemněná ložnice tento problém 100 % řeší. Při našem 3denním testu jsme bez problémů spali až do 10 hodin dopoledne a měli jsme pocit, že je stále temná noc. Zatemněná ložnice má ale více výhod. V noci zachová o maličko vyšší teplotu a přes den zase nižší teplotu. A opravdu přes den byla teplota i na přímém slunci pocitově příjemnější, než je ve stan🡕 ech zvykem. Přes noc jsme si ale rozdílu nevšimli

Pojďme se ovšem podívat konkrétně na Kobuk Valley 3 (a v zásadě také 4, protože větší varianta se liší pouze svými rozměry). Jedná s o malý stan🡕 pro 3 osoby. Počítejte ovšem, že to je s velkou nadsázkou. Reálně se tu pohodlně vyspí pouze 2 (respektive 3 u větší varianty).

Mezi výhody tohoto stanu🡕 patří jeho kompaktní rozměry ve složeném i rozloženém tvaru. Hmotnost není nejnižší (5,1 kg) avšak to se dá u stanu🡕 vyrobeného z kvalitních materiálů očekávat. Ušetřit několik set gramů by ovšem bylo možné nahrazením sklolaminátových tyček lehčím materiálem. To se zde bohužel nestalo, a tak se musíme spokojit s klasikou. Předsíňka má vyvýšenou podlážku, do které ani při větších deštích nenaprší. Stěny jsou opatřeny ochranou proti slunci UV Guard a stan🡕 je vyrobený z materiálu, který nezačne samovolně hořet ani po vystavení otevřenému ohni.Stan nabídne dostatek ventilace ve střešním prostoru i v oblasti předsíně. Zklamáním zprvu byla absence síťky ve hlavních dveřích vnitřního prostoru. Ta je totiž omezená pouze na malý kousek v horní části dveří. Naštěstí i boční stěny jsou vyrobeny z prodyšného síťového materiálu. Při pobytu jsme tedy neměli problém s nadměrnou kondenzací vody ani smrádkem.

Během našeho testu vydatně pršelo. Stan je navržený na 4 500 mm srážek, což je v této kategorii stan🡕 ů nadstandardní hodnota. Při správném napružení stěn pomocí reflexní🡕 ch lan byla vnější stěna od té vnitřní opravdu skvěle oddělena, a tak nehrozilo riziko prosáknutí do obytné části stanu🡕 , a to ani při větších větrech. Letní bouřky tak snadno přečkáte. Kolíky pro ukotvení stanu🡕 i lanek jsou silnější, než je běžné u levných stan🡕 ů, avšak stále je možné je při nesprávném zacházení ohnout a palička či kladívko by tak měly být součástí vašeho vybavení na cestu.

Samozřejmostí jsou pak kapsy na uložení věcí po stranách stanu🡕 , háček na zavěšení svítilny a průhledná okna v předsíni, která vpustí trochu světla a která je zároveň možné zaclonit "záclonkami", které jsou u nich k dispozici.

Stan složíte snadno a rychle i díky přiloženému návodu. Výhodou je záruka o délce 36 měsíců a také přiložené samolepicí záplaty se kterými vyřešíte lehké nehody.

Stan hodnotíme velmi pozitivně vzhledem k jeho kategorii. Připravte si ovšem trochu více peněz. Cena verze Kobuk Valley 3 se pohybuje mezi 3 000 až 4 500 Kč. A cena verze větší začíná na 4 200 Kč a výše (srpen 2019). Ovšem investice se v tomto případě vyplatí. Při větru či dešti budete vysmátí zatímco ostatní budou sušit své spacák🡕 y.

🕙 Přidáno 19.8.2019
📂 Kategorie: Outdoor

Hodnocení: 5/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře