Blog ze světa outdooru ☀ Průvodce outdoorovým a sportovním vybavením.

Péče o batoh

Batoh je jednou z nejdůležitějších částí vaší výbavy - nese totiž veškeré ostatní vybavení. Přestože jsou batohy🡕 sešity z pevných tkanin a silných vláken, vyžadují občasnou údržbu.

Stačí dodržet několik prostých rad a váš batoh🡕 vás bude doprovázet na dlouhých cestách mnohem déle a hlavně vás nezradí, když to budete nejméně potřebovat:

• Neukládejte batoh🡕 , pokud je stále vlhký, ani ho neskladujte na vlhkých místech. Vlhkost napomáhá vzniku plísně, která může časem poškodit nylonový potah a oslabit vlákna.

• Skladujte batoh🡕 mimo dosah příliš vysokých teplot, kyselin, oxidačních činidel (obsažených v cementu), bělidel a přímého slunečního záření.

• Pokud se batoh🡕 umastí, použijte k vyčištění postiženého místa magnésium a místo naipregnujte.

• Pokud je batoh🡕 opravdu špinavý, umyjte ho ručně tekutým čisticím mýdlem. Dobře jej opláchněte a nechte na vzduchu vyschnout.

• Nikdy batoh🡕 neperte v pračce ani jej nedávejte do sušičky. Popruhy by se mohly zachytit a poškodit spotřebič nebo batoh🡕 . Vystavení vysokým teplotám může také poškodit povrch látky.

• Pokud se batoh🡕 přesto rozhodnete do pračky dát, umístěte ho do speciální prací síťky, popřípadě do povlaku na polštář. Použijte pouze ruční program a místo klasického prášku zvolte speciální přípravek na outdoorové oblečení, případně tekutý prací prostředek. Nikdy neždímejte na víc než 600 otáček za minutu. A to vše pouze v případě, že Váš batoh🡕 neobsahuje zádové výztuhy, v tom případě praní nepřichází v úvahu. Batoh sušte nejlépe zavěšený na ramínku, nikdy však na sluníčku.

🕙 Přidáno 11.6.2019
📂 Kategorie: Outdoor

Hodnocení: 5/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře